Тел. /044/ 531-7204 229-7204
Ви вирішили організувати свій власний бізнес?
.................................................................................................................................
Ви старанно й натхненно піднімалися по кар'єрних сходах, заробляючи досвід, зв'язки в бізнес колах і, що найголовніше, капітал для відкриття своєї справи?

Або ж, навпаки, ви молоді енергійні люди, які знають свою справу, однодумці і до того ж шкільні друзі, володіючи разом необхідними знаннями та засобами для відкриття свого бізнесу?
Образно кажучи, Ви вже уявляєте, що будете пропонувати на ринку (товари, послуги). У Вас є свіжі ідеї, Ви професіонали в своїй галузі. Тепер справа за "малим" - вийти у відкрите море бізнесу під своєю маркою, так би мовити, назвою фірми, щоб працювати на благо свого процвітання і безбідного старості.

Щоб узаконити свої стосунки з державою, клієнтами, контрагентами і т.д. Ви повинні зареєструвати свою юридичну особу відповідно до чинного законодавства України.

Господарський і Цивільний кодекс містять перелік організаційно-правових форм, в яких можуть створюватися комерційні організації::
Господарські товариства та інші форми підприємств.

З яких найпопулярніші:
  • Товариство з обмеженою відповідальністю;
  • Приватні підприємства;
  • Акціонерні товариства (приватні або публічні);
  • Інші підприємства.



Більшість організацій створюється у формі товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Трохи менше в формі приватних акціонерних товариств (ПрАТ). Ще менше в формі публічних акціонерних товариств (ПАТ). Випадки створення організацій в інших формах на сьогоднішній день досить рідкісні і мало затребувані.

Якщо Ви збираєтеся одноосібно володіти фірмою створеної у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), то Ви не зможете зареєструвати від нього таке ж ТОВ (дочірнє), тому що закон забороняє мати в якості єдиного учасника інше ТОВ, створене однією особою.
На сьогоднішній день мінімальний розмір статутного капіталу ТОВ законодавством не встановлено.
При внесенні до статутного капіталу грошових коштів буде вам непотрібно відкривати тимчасовий рахунок в банку і вносити на нього гроші. Тепер рахунок відкривається після реєстрації компанії і вже постійний рахунок, а не тимчасовим, як було раніше.
Говорячи про Приватне акціонерне товариство (ПрАТ), слід зазначити, що мінімальний розмір статутного капіталу залишився на рівні 1250 мінімальних заробітних плат.

Не слід забувати, що мова йде вже про акціонерне товариство. Тут статутний капітал розділений на певну кількість акцій, які розподіляються тільки між засновниками (акціонерами).
Говорячи про таку форму організації як Публічне Акціонерне Товариство (ПАТ), необхідно відзначити, що його засновники можуть відчужувати (продавати) свої акції без згоди інших акціонерів. Таке акціонерне товариство може проводити відкриту (публічну) підписку на випущені ними акції та здійснювати їх вільний продаж на умовах і в порядку, передбачених законом.
Припустимо, Ви твердо визначилися з вибором організаційно-правової форми для своєї фірми, а також з тим, що і скільки Ви внесете в її статутний капітал, придумали для неї назву (до речі, вона має бути оригінальною, тобно не повинно існувати підприємства з такою ж назвою).

Відразу ж постає питання про місце знаходження фірми (де буде розміщений виконавчий орган і зберігатися документація). Це також впливає на постановку на облік в конкретної податкової інспекції.

! Радимо обережно підходити в вибору адреси.
Виявлення податковими органами того, що вказана Вами адреса місцезнаходження фірми не відповідає дійсності, може привести до дуже неприємних наслідків.

Але, припустимо, з адресою у Вас все в порядку. Тепер Ви повинні скласти установчі документи. Причому зробити це необхідно в суворій відповідності до законодавства України, яке в нас мінливіше за весняну погоду.
Після складання установчих документів необхідно:
  • нотаріально завірити Статут (2 примірника);
  • підписати протокол (рішення) про створення юридичної особи;
  • здати зібраний комплект документів до відповідного органу для реєстрації своєї фірми;
  • (тут Вам можуть допомогти деякі нотаріусу, які є державними реєстраторами, але як правило документи вони не готують)
  • зареєструватися в податкових органах на вибраній Вами системі оподаткування;
  • клопотати в штемпельно-граверні майстерні про отримання печатки, штампа, оплатити їхні послуги;

Припустимо, все пройшло вдало. Через визначений законом час, Вашу організацію зареєстрували, видавши Вам:
  • Виписку з ЄДРПОУ, яка свідчить про створення юридичної особи і його постановки на облік у податковій інспекції
  • Опис з кодом доступу до електронної версії установчих документів та Виписки. Цей документ обов'язково потрібен для відкриття рахунку.

Тепер необхідно виготовити печатку.
І хоча наразі юридична особа може працювати без печатки, ми все ж таки радили її виготовити.
Якщо у Вас не відпало бажання самостійно пройти всі етапи реєстрації, бажаємо Вам удачі і міцної нервової системи!


Сподіваємося, у Вас після цього ще залишаться сили займатися тією справою, заради якого створювалось нову юридичну особу.
Якщо ж Ви вважаєте, що кожен повинен займатися своєю справою (будувати мости, пекти хліб, реєструвати нові юридичні особи), то пам'ятайте, що ми завжди готові надати Вам послугу по створенню і реєстрації Вашої фірми.
Інфоормаційний розділ

Інформація, яка може бути корисною і важливою для потенційних засновників та власників підприємств: популярні види організаційно-правових форм, відповідальність, статус Ви знайдете в додаткових розділах

  • Що потрібно для організації своєї справи?

  • Поради бажаючим заснувати підприємство

  • Поради бажаючим стати підприємцем

  • Що робити після реєстрації підприємства

  • Стали фізичною особою-підприємцем, що робити далі?

  • Фізичній особі-підприємцю - платнику єдиного податку

  • Для чого потрібна індивідуалізація діяльності?

  • Адреси контролюючих органів м. Києва

  • Адреси нотаріальних контор (нотаріусів) м. Києва

  • та багато іншого

Перейти до усіх розділів   
META-Ukraine